System prowadnic do rolet

Systemy prowadnic

Wygoda korzystania z rolet meblowych zależy w dużej mierze od sposobu montażu oraz stosowanego wyposażenia. Niezwykle istotnym komponentem w takim przypadku będzie system prowadnic. Służy on do poruszania żaluzją wewnątrz lub na zewnątrz mebla. Oparty na nich mechanizm jezdny powinien zapewniać łatwe oraz w pełni bezpieczne użytkowanie rolety. Dlatego warto stawiać na sprawdzone komponenty.

W naszej ofercie znajdziesz niejeden system prowadnic do rolet, zapewniający wysoki komfort użytkowania. Dostępne są rozwiązania dedykowane dla układów poziomych, które prowadzą osłonę na ścianę tylną lub boczną mebla, a także pionowych. Wszystkie wykonane z wysokiej jakości materiałów, by gwarantować wieloletnie bezproblemowe użytkowanie systemu rolet meblowych.

System prowadnic zewnętrzny i wewnętrzny – czym się różni?

Prowadnice zewnętrzne oraz wewnętrzne to dwa różne rodzaje prowadnic stosowanych w systemach roletowych. Pierwsze z wymienionych są montowane – jak sama nazwa wskazuje – na zewnątrz mebla i oprócz spełniania swojej podstawowej funkcji prowadzenia żaluzji poza meblem, zapewniają również atrakcyjne wzornictwo z efektem ramki. Będą więc ozdobą nowoczesnych mebli, gwarantując przy tym wygodę korzystania z takiego rozwiązania, jak system rolet meblowych.

Prowadnice wewnętrzne (zwane wpuszczanymi) to z kolei zdecydowanie bardziej dyskretny wariant wyposażenia. Montuje się je w środku mebla i tam też roleta jest prowadzona. Na co dzień są praktycznie niewidoczne – pozwala to zachować minimalistyczną estetykę szafek, szuflad czy komód, dlatego też często wykorzystuje się je np. w biurach lub domowych przestrzeniach. Wpuszczany system prowadnic do rolet z powodzeniem stosuje się w różnych rodzajach mebli, nawet jeśli zewnętrzna obudowa ma nieregularne kształty czy zdobienia. Wszystkie dostępne zestawy prowadnic cechują doskonałe właściwości jezdne i cicha praca.

Jakie jeszcze systemy prowadnic do rolet są dostępne w ofercie?

W naszym sklepie znajdziesz system prowadnic w kilku popularnych typach: Classic, Flex, Top i Frame. Z łatwością więc dopasujesz rozwiązanie do swoich indywidualnych potrzeb lub specyfiki posiadanych mebli. Pierwszy z wymienionych to klasyczny wpuszczany system prowadnic do podstawowych zastosowań. Wariant Flex to zdecydowanie bardziej uniwersalne rozwiązanie. Wyróżnia go elastyczna wewnętrzna prowadnica, pozwalająca swobodnie aranżować szafki. Taką prowadnicę można ręcznie giąć na zimno, dopasowując ją do swojego projektu.

Trzeci z wymienionych – wariant Top – to przede wszystkim bardzo łatwy i szybki montaż, bez frezowania czy stosowania specjalistycznych narzędzi. Dzięki niemu system rolet meblowych można zamontować w kilka minut – wystarczy odmierzyć i przykręcić. Rozwiązanie to zapewnia również wysoką estetykę. Na koniec warto wspomnieć o dostępnym w naszej ofercie systemie Frame. Ten wariant również charakteryzuje się bezproblemową instalacją, ale gwarantuje przy tym atrakcyjne wzornictwo z efektem ramki. Dzięki niemu możesz zyskać jednolity wzór frontu mebla.

Wszystkie dostępne systemy prowadnic umożliwiają wygodny montaż rolet, a także cechują się trwałością i wygodnym użytkowaniem żaluzji. W razie pytań lub wątpliwości nasz zespół specjalistów chętnie pomoże w doborze odpowiedniego produktu i udzieli wszelkich niezbędnych informacji.